wtorek, lipiec 18 2017, 09:35

Główne zalety karty kredytowej?

Karta kredytowa to bardzo popularne narzędzie powiązane z rachunkiem osobistym. Klient może ustalić z bankiem komercyjnym konkretny limit na karcie kredytowej, co umożliwia błyskawiczne podreperowanie budżetu domowego nawet po wydaniu całej pensji. Racjonalne zarządzanie kartami kredytowymi to duża korzyść dla gospodarstwa domowego, nawet ze średnimi dochodami. W artykule ocenisz najważniejsze zalety karty kredytowej. money-1205063_640.png

Zadłużenie w oparciu o limit na karcie kredytowej jest o tyle dobre, że przy terminowej spłacie zobowiązania nie odczuwasz presji dodatkowych odsetek. W kartach kredytowych obowiązuje bowiem okres bezodsetkowy (zwyczajowo). Z tego powodu monitorowanie stanu zadłużenia jest kluczowe, żeby nie narazić się na niepotrzebne koszty. Za większość kart kredytowych dopłacasz. Po wydaniu karty kredytowej korzystasz z elastycznego limitu już bez zbędnych formalności. Okres bezodsetkowy w kartach kredytowych to standardowo w okolicach dwóch miesięcy. Dzięki temu możesz znacznie lepiej zaplanować wydatki budżetu domowego. Karta kredytowa jest bardzo przydatnym narzędziem przy wyszukiwaniu promocji, w czasie wyjazdów wakacyjnych, rodzinom, gdzie dochodzi do niespodziewanych wydatków. Użytkownik karty kredytowej posiada najczęściej dostęp do ciekawych programów lojalnościowych, a nawet specjalnych pakietów. Im większy limit kredytowy wykorzystujesz, tym lepsze warunki współpracy i oprocentowania. Karta kredytowa to narzędzie do bardzo szybkiego budowania historii kredytowej. Jeżeli zastanawiasz się nad zaciągnięciem większego kredytu gotówkowego w przyszłości, a nawet pożyczki hipotecznej podpisanie umowy o kartę kredytową to bardzo dobry pomysł. Przy terminowych spłatach karty kredytowej zwiększasz szanse przy podpisywaniu standardowych umów o kredyt gotówkowy.

Największe zagrożenie związane z kartami kredytowymi to naruszanie limitów, ignorowanie terminów spłat zobowiązania, przekazywanie karty osobom nieodpowiedzialnym w rodzinie lub znajomym. Oprocentowanie na karcie kredytowej jest większe niż w standardowym kredycie gotówkowym. Karta kredytowa służy nie tylko do transakcji bezgotówkowych. Po użyciu karty kredytowej w bankomacie wypłacisz gotówkę bez większych problemów, ale to dodatkowy koszt prowizyjny uzależniony od wewnętrznych regulaminów banków komercyjnych. Umowa o kartę kredytową nie wymaga posiadania rachunku osobistego w banku. Możesz korzystać z kart kredytowych elastycznie po wytypowaniu twoim zdaniem najlepszej oferty. Co myślisz o wskazanym rodzaju zadłużenia budżetu domowego?

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://wiecej-kasy.pl/index.php?trackback/9